Logopedia
Logopedia
-
Konsultacje z logopedą w Warszawie
Prywatna Poradnia Pedagogiczna LOGOPEDICA w Warszawie zajmuje się nie tylko integracją sensoryczną, ale również zapewnia profesjonalne porady logopedy. Czy warto korzystać z porady logopedów czy może lepiej poczekać, aż problem minie wraz z kolejnym etapem rozwoju?
Porada logopedy jest wskazana już w przypadku najmłodszych dzieci. Tylko wykwalifikowany logopeda jest w stanie stwierdzić, jak poważne są problemy z mową u dziecka. Im szybciej logopeda rozpocznie pracę z dzieckiem, tym lepsze są rokowania. Logopedzi w Prywatnej Poradni Pedagogicznej w Warszawie są wykwalifikowanymi specjalistami z dużym doświadczeniem. Mają praktykę w diagnozie i terapii logopedycznej. Jeśli nie są Państwo pewni, czy dziecko potrzebuje porady logopedy, zachęcamy do kontaktu z naszą poradnią w Warszawie. Nasi logopedzi ocenią, na jakim etapie rozwoju mowy znajduje się dziecko i wdrożą odpowiednią terapię. Każdy logopeda w naszej poradni w Warszawie ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Dzięki temu podczas wizyty u logopedy dziecko nie odczuwa stresu i przebywa w przyjaznej atmosferze. Poradnia LOGOPEDICA w Warszawie zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka.
-
Pierwsza wizyta dziecka w Poradni może wydawać się stresującym przeżyciem. Doskonale to rozumiemy dlatego robimy wszystko żeby temu zapobiec i sprawić aby pobyt u nas stał się prawdziwą przyjemnością. Nasi terapeuci to niezwykle ciepłe, uśmiechnięte i życzliwe osoby. Nie korzystamy z fartuchów, które mogą się źle kojarzyć dzieciom. Sale w Poradni są bardzo kolorowe, pełne pomocy dydaktycznych i zabawek.
Diagnoza logopedyczna odbywa się zwykle na jednym lub dwóch spotkaniach i przebiega w kilku etapach:
- Wywiad z rodzicami na temat przebiegu ciąży, porodu, kolejnych etapów rozwoju dziecka (ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju mowy), przebytych chorób.
- Próby oceniające między innymi budowę i sprawność aparatu artykulacyjnego, sposób połykania, sposób oddychania, słuch fonematyczny, kinestezję artykulacyjną, artykulację poszczególnych głosek, rozumienie wypowiedzi oraz tworzenie wypowiedzi słownych.
- Podsumowanie/omówienie z rodzicami diagnozy oraz programu terapii. Rodzice otrzymują diagnozę na piśmie.
-
Po opracowaniu indywidualnego programu terapii uwzględniającego możliwości dziecka rozpoczynamy systematyczną pracę nad usuwaniem wady wymowy, bądź w przypadku opóźnionego rozwoju mowy nad rozwijaniem słownika biernego oraz czynnego dziecka. Nasze zajęcia prowadzimy w formie zabawy, wykorzystując do terapii najnowocześniejsze pomoce, gry dydaktyczne i programy komputerowe, dzięki czemu zajęcia te są niezwykle interesujące dla dzieci, które chętnie w nich uczestniczą. Dzięki różnorodnej stymulacji, której dziecko doświadcza podczas zajęć terapia małego pacjenta przebiega znacznie intensywniej.